Samochód na kredyt, a może lepiej Suzuki w Leasingu? Sprawdź, na co warto postawić!
Ciężko nie zgodzić się z faktem, że leasing samochodowy jest przez społeczeństwo traktowany dość sceptycznie, jednak warto się nad nim zastanowić. Sporo mitów, jakie wokół niego krążą sprawiają, że warto sięgać do źródeł, aby posilić się samymi faktami. Jest to bardzo ważne, gdyż warunki leasingu mogą nas w dużej mierze przekonać, do postawienia na to rozwiązanie.
Możemy skorzystać z wielu opcji transportu, jednak każdy zgodzi się z tym, że najbardziej komfortowa będzie zawsze podróż samochodem. Jest to bowiem środek, którym dotrzemy do wielu miejsc, a ten pozwala nam na pokonywania naprawdę sporych odległości. Szczególnie, kiedy naszym szczególnym wymaganiem jest Suzuki leasing samochodowy okaże się opcją, która pozwoli nam pozyskanie takiego pojazdu. Auta mają to do siebie, że niestety często się psują, zatem jest to prawdziwa zmora każdego właściciela samochodu. Leasing na auto to jednak opcja, która będzie w stanie uwolnić nas od tego typu problemów, jednocześnie niosąc nam o wiele więcej korzyści.
Leasing – dla kogo będzie odpowiedni?
Z pewnością dla małych i średnich przedsiębiorców, leasing na auto będzie źródłem wielu korzyści. Oferty firm finansujących są bardzo bogate, dlatego możliwością będzie na pewno taki model pojazdu, który znacznie wpłynie na poprawę funkcjonowania biznesu i to bez względu na jego specyfikę. Oczywiście, nie musi być to nawet samochód osobowy, ponieważ możemy także postawić na auto dostawcze, a także jakiekolwiek inne.
Te najmniejsze przedsiębiorstwa zdecydowanie najczęściej sięgają po leasing. Szczególnie z uwagi na to, że te nie mają możliwości na uzyskanie kredytu bankowego. Dla leasingodawcy brak zdolności kredytowej to jednak żaden problem. Z uwagi na to, współpraca między firmą, a leasingobiorcą zazwyczaj przebiega bez najmniejszych problemów.
Jakie różnice zachodzą pomiędzy leasingiem, a kredytem?
Podejście do kwestii własności najbardziej odróżnia kredyt i leasing. Otóż, kredytobiorca zostaje właścicielem samochodu, kiedy ten już opłaci wszystkie raty. Jeżeli chodzi o leasing, to firma finansująca jest właścicielem w całym okresie obowiązywania umowy. Mamy jedynie szansę na wykupienie pojazdu w momencie, kiedy opłacimy już nasze zobowiązania.
Przedsiębiorca zyska możliwość odliczenia podatku VAT, a także kosztów paliwa i samochodu, który oczywiści stanowi znacznie usprawnienie funkcjonowania działalności gospodarczej. Dla leasingobiorcy przygotowano także możliwość wymiany auta na nowe, jednak jest to opcja, z której skorzystać można dopiero wraz zakończeniem obowiązywania umowy. Zamiast tego, można przecież nie przedłużać umowy leasingowej i zdecydować się na inną formę finansowania auta. Istnieje przecież ich naprawdę sporo, zatem zawsze warto przekonać się o tym, która z nich okaże się najbardziej korzystna w naszej sytuacji. Leasing to oczywiście jedna z popularniejszych i korzystniejszych opcji, posiada swoje wady, jednak lista zalet jest w stanie skutecznie je przykryć.