Interesuje Cię Audi? Wynajem długoterminowy ma swoje wady i zalety – Dowiedz się jakie!
Aby stać się posiadaczem zupełnie nowego samochodu, korzystamy często z wielu możliwości, natomiast te zwykle okazują się nieopłacalne. Brak gotówki lub zdolności kredytowej, to jedne z pierwszych przeszkód do osiągnięcia tego celu. Rozglądamy się zatem za rozwiązaniami, które dadzą nam dostęp do pojazdu, ale też nie nadszarpną zbytnio naszego budżetu. Ciekawą opcją będzie zatem wynajem długoterminowy.
Jakie są ogólne zasady funkcjonowania wynajmu długoterminowego?
Kiedy interesuje nas Audi wynajem długoterminowy stanie się dla nas jedną z opcji. Pod względem podatkowym, działa on jak leasing operacyjny, w którym nie musimy wykupić samochodu. W poszczególnych firmach, oferty finansowania tą metodą mogą być różne. Leasingobiorca z pewności musi dobrać odpowiedni pakiet serwisy, a ten może obejmować zarówno pierwszy przegląd, kilka z nich, jaki i wszystkie. Dodatkowo, pozwoli nam to też na bezpłatne dokonywanie napraw oraz wymiany części podlegających eksploatacji.
Możliwością staje się też dla klienta zakup zimowych opon, wraz z ich wymianą i składowaniem. Obowiązkiem jest jednak to, aby każdy korzystający z najmu długoterminowego auta, określił przewidywany przebieg pojazdu, jaki zostanie uzyskany w rok. W większości przypadków, umowa zawierana jest na nie dłużej niż dwa lata, a wysokość opłat określi przede wszystkim to, na jaki model samochodu się zdecydujemy.
Zalety i wady korzystania z wynajmu długoterminowego…
W ramach najmu długoterminowego pojazdów, klienci płacą tylko za eksploatację samochodu. Umowa, pod którą złożymy podpis, będzie już określać koszty serwisowania, co stanowi całościową opłatę, która jest naszym comiesięcznym obowiązkiem. Dzięki temu, koszty klienta są bardzo wygodnie rozłożone w czasie i przestaje to być dla nas sporym obciążeniem.
Bądźmy świadomi, że samochody te serwisuje się w ASO. Przebieg pojazdu nie może przekroczyć zatem 250 tysięcy kilometrów. Mając w planach bardzo intensywne użytkowanie auta, warto zdecydować się zatem na leasing operacyjny. Niewątpliwą zaletą jest to, że koszty zgłaszania szkody z Auto Casco oraz rejestracji pojazdów, w ogóle nas nie dotyczą. Jednak podobnie będzie w wypadku leasingu operacyjnego. Jedyna różnica to fakt, że inaczej wygląda to podczas odstąpienia od opłaty ubezpieczenia obcego.
W związku z tym, że określamy przewidywany roczny przebieg, przekroczenie nałożonego na nas limitu może wiązać się z pewnymi konsekwencjami. Z pomocą przyjdzie tabela opłat i prowizji, ponieważ poznamy wówczas kwotę, jaka zostanie doliczona nam w zamian za każdy kilometr ponad limit. Wpłynie o nie tylko na czynsz, ale też na serwisową ratę. Niezastosowanie się do tego typu ograniczenia, może być dla nas sporym problem finansowym, stąd warto trzymać się ustaleń zawartych w umowie.