Wirtualne biuro w Warszawie
Opłacenie biura stacjonarnego to bardzo duże obciążenie dla budżetu firmy. Koszty tego typu są odczuwalne zwłaszcza dla młodych przedsiębiorców, którzy swoją firmę mają od niedawna oraz dla jednoosobowej działalności gospodarczej i freelancerów (pracujących bez etatu, realizujących projekty na zlecenie). Wirtualne biuro okazują się bardzo dobrym rozwiązaniem. W ostatnich latach rośnie zainteresowanie usługą e- biura. Z tej usługi mogą skorzystać małe, duże firmy, jak również osoby prowadzące działalność gospodarczą. Prowadzenie e-biura minimalizuje koszty związane z prowadzeniem własnej działalności, m.in. opłat wynajmu lokalu, opłat za czynsz, płatności za media oraz koszty wynagrodzenia pracownika administracyjnego. „Papierkowa” część roboty zlecana jest profesjonalistom. Z opcji wirtualnego biura korzystają nowi przedsiębiorcy, jak również Ci, którzy długo działają na rynku.
Określenie „wirtualne biuro” opisuje najczęściej firmę, która za przedmiot swojej działalności gospodarczej uważa zapewnienie innym firmom pełnej obsługi biurowej. Wirtualne biuro z ang. Virtual Office, e–office jest usługą polegającą na outsourcingu obsługi biurowej bez konieczności fizycznej obecności w danym miejscu. Początki tej działalności upatruje się w USA w latach dziewięćdziesiątych XX w. Stała się przejawem rewolucji w zarządzaniu firmą i wiązała się z korzystaniem z tzw. „inteligentnego biura”. Wirtualne biura oferują przede wszystkim: adres do rejestracji firmy, indywidualne numery telefoniczne, odbiór telefonów i faksów, odbiór i odsyłanie korespondencji, odbiór i obsługę skrzynki mailowej oraz obsługę prawną i księgową. John Markoff w 1982 roku przewidywał, że w przyszłości tradycyjne biuro będzie pełnić również funkcję e-biura. Napisał, że w: „wirtualnym biurze pracownicy nie będą ograniczani przez sprzęt komputerowy lub położenie geograficzne, lecz swobodnie będą podróżować lub wchodzić w interakcje z innymi osobami”. Rok później Monety Chris Kern zapewnia, że dzięki wirtualnym biurom, możliwe będzie „prowadzenie działalności gospodarczej w czasie podróży” i to wyłącznie za pomocą komputerom przenośnym, odpowiedniemu oprogramowaniu i łączom telekomunikacyjnym”. Wirtualne biuro będzie „podróżować z menedżerem biznesu czy pracownikiem personelu”. Od 1992 roku istnieją różne pakiety „wirtualnego biura”, m.in. skrzynka pocztowa i adres e-mailowy. Od 1995 roku można korzystać już z Intelligent Office i wirtualnego biura franchisingowego.
Otóż, wirtualne biuro warszawa przynosi wiele korzyści. Poniżej przedstawimy kilka, mających największy wpływ na korzystanie z usług wirtualnego biura, jest to m.in.:
Pełna swoboda. Jednoosobowym i małym firmom nie potrzeba przestrzeni biurowej, gdyż nie przyjmują klientów. Potrzebują natomiast dobrego adresu, celem zaobserwowania ich firmy. Jeśli przedsiębiorcom potrzeba stałej przestrzeni biurowej, by spotkać się z klientem, wówczas wynajmują profesjonalnie przygotowaną przestrzeń biurową – na godzinę lub na dni.
Prestiżowy adres firmy. Prestiżowy adres dodaje zalet firmie. Jeśli chcesz być dobrze spostrzeganą firmą, można wynająć doskonale zorganizowaną przestrzeń biurową w centrach dużych miast, np. w centrum Warszawy, co doda animuszu spotkaniu z kontrahentami i klientami.
Profesjonalna obsługa. Wirtualne biura w Warszawie oprócz wirtualnego adresu pocztowego zapewniają pełną i profesjonalną obsługę w biurze. Obsługa biura zapewni kawę oraz przygotuje salę konferencyjną w nowoczesny sprzęt w zależności od wymagań. Sekretariat biura obsłuży klientów, odbierze od nich telefony i przekaże korespondencję. Porządne wirtualne biura w Warszawie dysponują całą kadrą pracowników biurowych, świadczących dodatkowe usługi, m.in. obsługę księgową, dbającą o solidne prowadzenie urzędowych dokumentów i kontakt z urzędem skarbowym.
Mniej kłopotów. Biura wirtualne w Warszawie oprócz pełnej obsługi i wirtualnego adresu pocztowego zapewniają przedsiębiorcom spokój i pozbawiają konieczności m.in. opłacania czynszu i mediów, kosztów utrzymania tradycyjnego biura, wynajmu ekipy do sprzątania. Jeśli nie masz do tego głowy, zdecyduj się na wirtualne biuro. Zaoszczędzisz czas dla siebie.
Optymalizacja kosztów. Wynajęcie wirtualnego biura w Warszawie np. na godziny zapewnia duże oszczędności. Podstawową zaletą wirtualnego biura jest wysokość opłat za czynsz i media. Są one zróżnicowane i kształtują się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych na miesiąc. W porównaniu do wynajmu stacjonarnego biura są o wiele mniejsze. E-biura w Warszawie posiadają w swojej ofercie specjalne rabaty sięgające nawet kilkudziesięciu procent zarówno dla stałych klientów, jak i rozpoczynających przygodę z wirtualnym sekretariatem. Biura wirtualne są znacznie bardziej ekonomiczne od tradycyjnych biur. Zapewniają dużą oszczędność początkującym przedsiębiorcom, przez co mogą zapewnić im przetrwanie (według raportów IdeaMoney, aż 80% firm upada w ciągu pierwszych 2 lat działalności).
Pomoc w założeniu swojej firmy. Założenie własnej firmy w Polsce nie należy do najprostszych. Składa się z wielu biurokratycznych obowiązków. Wirtualne biura w Warszawie pomagają załatwić w szybkim tempie wszelkie formalności urzędowe.
Reklama firmy. Kolejną zaletą e-biura jest rozpowszechnianie logo firmy na stronie internetowej wirtualnego biura lub np. w specjalnym miejscu w biurowcu.
Nie sposób wymienić wszystkich zalet wirtualnego biura w Warszawie. Przedstawiliśmy kilka najkorzystniejszych, głównie dla młodych przedsiębiorców. Wirtualne biura zapewniają bardzo ważne rzeczy w biznesie, głównie optymalizację kosztów oraz wzmocnienie wizerunku firmy. Wirtualne biura są wspaniałym rozwiązaniem dla: przedsiębiorców, freelancerów, copywriterów, headhunterów, start-upów, kancelarii podatkowych i prawnych, sklepów internetowych, agencji marketingowych, firm szkoleniowych i rekrutacyjnych, zagranicznych spółek skupiających się na pracy zdalnej oraz dla osób mieszkających za granicą, ale chcących mieć polski adres przedsiębiorstwa.
Podsumowując wirtualne biura to znak czasu, symboli przedsiębiorczości XXI wieku. Jest to w pełni legalny outsourcing obsługi biurowej.