Poszukujesz sposobu na ubytki zębowe? Skorzystaj z protetyki stomatologicznej w Warszawie!

Protetyka znana jest ze swej specyfiki i z uwagi na to, bardzo często porównuje się ją do zwykłej rehabilitacji. Najważniejszym celem jest po prostu rekonstrukcja brakującego uzębienia, gdyż każdy brak zębowy, może prowadzić do znacznego osłabienia się kondycji naszej szczęki. Co więcej, ubytki to przypadłość, która spotyka nie tylko osoby starsze, ale też często ludzi młodych. Zanim postawimy na protetykę, dowiedzmy się o niej nieco więcej.

Jaki skutki niosą za sobą braki w uzębieniu?

Gdy jasne staje się to, że naszą jedyną szansą jest protetyka stomatologiczna Warszawa i inne duże miejscowości będą doskonałym punktem wyjścia, do odnalezienia renomowanego gabinetu. Protetyka to bowiem okazja dla wszystkich, którzy z różnych powodów mają niekompletne uzębienie. Wystarczy jeden brak zębowy, a już konieczne staje się specjalistyczne leczenie. Bierność pod tym względem, może niestety doprowadzić do różnych komplikacji zdrowotnych, np. do rozrostu języka, objawu Godona, zaniku kości wyrostka zębodołowego, czy też do przeciążenia pozostałych zębów. Jednym z lepszych wyjść, okaże się także wszczepienie implantów zębowych z tytanu. Będzie to świetna szansa ku temu, aby skutecznie zastąpić naturalny korzeń zębowy.

W jaki sposób pomoże nam protetyka?

Bywa, że nie ma innej opcji, niż usunięcie chorego zęba, który do leczenia już się nie nadaje. Co więcej, należy wówczas poddać się natychmiastowemu leczeniu. Sytuacja ta może okazać się poważniejsza niż się wydaje, jednak implantologia, tak jak i protetyka będzie w stanie nam wydatnie pomóc. Stomatolog zwykle posłuży się specjalnymi uzupełnieniami protetycznymi, których forma jest ruchoma lub stała. Protetyka służy przede wszystkim temu, aby uzupełnić ubytki zębowe i utrzymać szczękę w dobrej kondycji. Uzupełnienia mogą być różne, a na pewno będzie to widać w sposobie utrzymywania się w jamie ustnej.

Uzupełnienia protetyczne – poznajmy ich rodzaje…

Zęby bardzo zniszczone, zwykle odbudowuje się za pomocą koronowo-korzeniowego wkładu. Może być on zarówno uniwersalny, pochodzący z masowej produkcji, jak i indywidualnie przygotowany przez stomatologa na bazie miary, zdjętej z pacjenta. Wkład koronowy jest doskonałym wyjściem w wypadku odbudowy górnej korony bocznego zęba, a jego materiałem wykonania będzie porcelana, chociaż niekiedy to kompozyt lub metale szlachetne.

Mosty doskonale radzą sobie z wypełnianiem luk, natomiast ich użycie zależy od tego, że pacjent posiada zęby sąsiadujące – muszą one być podporą dla mostów, czyli pewnego rodzaju zaczepów, które zapewnią o tym, że wypełnienie będzie trwale przymocowane.

Licówkami są niewielkie płytki o odpowiedniej grubości. Są one mocowane na powierzchni wyniszczonego zęba, a dzięki temu można odbudować jego strukturę. Ważne jest to, aby licówki wybierać zawsze indywidualnie. Konieczne zatem jest tutaj specjalne badanie zgryzu.

Duża popularnością cieszą także klasyczne implanty zębowe, które bazują na śródkostnych wszczepach. To najlepszy sposób, kiedy wysoki poziom estetyki uzębienia jest dla nas priorytetem. Okazuje się, że implant to najlepsza opcja, jeśli chodzi o imitację zęba naturalnego. Należy mieć na uwadze, że implantacja nie będzie budżetowym rozwiązanie, stąd warto określić swój budżet na ten cel. Implanty zwykle składają się z trzech elementów – łącznika, korzenia oraz korony. W przeciwieństwie do protetyki, zabieg jest tutaj o wiele bardziej skomplikowany, dlatego trwa on o wiele dłużej, a dodatkowo kosztuje znacznie więcej.