Jak mogą pomóc nam implanty zębów w Warszawie? Kosztowny i niepotrzebny zabieg, czy absolutna konieczność?
Estetyczny wygląd, dobra kondycja i zdrowy organizm to jedne z dewiz XXI wieku wielu osób, natomiast mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele to ma wspólnego z naszym uzębieniem. Tylko jeśli mamy wszystkie zęby, uda się nam uniknąć wielu poważnych przypadłości, a także możliwe będzie prawidłowego funkcjonowanie organizmu. Ubytki zębowe niestety nie wybierają i mogą pojawić się niespodziewanie, dlatego warto wiedzieć jak sobie wówczas radzić. Z pewnością pomocna będzie implantologia.
Jeśli wiemy już doskonale, że wymagane będą u nas implanty zębów Warszawa oraz inne większe miasta będą najlepszym rozwiązaniem, aby rozejrzeć się za cenionymi gabinetami stomatologicznymi, gdzie oferowane są usługi najwyższej jakości. Oprócz tego, nie możemy zapominać o tym, jak istotna będzie cena wszczepienia, a z uwagi na skomplikowanie tego zabiegu, może wiązać się to z dość wysokim kosztem. Najlepiej jeśli oferta przedstawia dobry stosunek ceny do jakości, a taki z pewnością odnajdziemy szukając w Internecie.
Implanty zębów i to, co powinniśmy o nich wiedzieć!
Wiele osób potwierdza, że wygląd implantów łudząco przypomina im tuleję bądź śrubę. Materiałem wykonania jest głównie czysty tytan, a szczególnie z uwagi na doskonałą przyswajalność w organizmie człowieka, a także możliwość trwałego połączenia się z kością. Co więcej nie straszne s mu obciążenia, jakie mogą ciążyć na zębowych korzeniach.
Nowy ząb, usadowiony na tytanowym implancie, będzie wyglądał prawie tak samo, jak ten naturalny. Wszelkie metalowe części nie zepsują efektu wizualnego, gdyż zostaną skutecznie przykryte przez dziąsła oraz ceramiczną powłokę korony. Jako, że nowy ząb nie może się niczym różnić od pozostałych i doskonale z nimi komponować, stomatolog jest zobowiązany do odpowiedniego dobrania jego walorów estetycznych.
Swobodne przyjęcie się implantu stomatologicznego przez ludzki organizm, wymaga spełnienia przynajmniej kilku bardzo ważnych warunków, zaczynając od procedur chirurgiczno-protetycznych, aż po kryteria kwalifikacji do zabiegu. Eksperci podkreślają, że równie istotny będzie wysoki poziom współpracy między lekarzem, a pacjentem. Celem zabiegu jest doprowadzenie do osteointegracji, czyli połączenia się implantu z kością. Kolejno możliwe będzie uzyskanie dużej stabilności oraz odbudowanie ubytku.
Przeciwwskazania i niepożądane efekty
Istnieje bardzo mała szansa na to, że implant nie przyjmie się w organizmie, natomiast jeśli do tego dojdzie, powodem zapewnie będzie stan zapalny. Ten z kolei może być spowodowany nieleczoną paradontozą, paleniem tytoniu, albo też zaniedbaniami w związku z higieną jamy ustnej. Prawda jest taka, że posiadanie implantu, zobowiązuje nas do wyjątkowej dbałości o niego. Chociaż leczenie implantologiczne nie wymaga spełnienia jakichś wyjątkowych warunków, na pewno będziemy musieli dobrze zaznajomić się z przeciwwskazaniami. Nie jest to oczywiste, aczkolwiek urazy i choroby zębów, a także podeszły wiek, nie będzie stanowił przeszkody do wykonania zabiegu.
Od momentu powstania implantologii, nauka ta zdążyła się bardzo szybko rozwinąć, a to oznacza, że czas leczenia się skrócił, a jego skuteczność znacznie wzrosła. Mimo tego, że na początku proces mógł trwać od jednego do kilku miesięcy, dzisiaj zabieg wszczepienia implantu może być wykonany podczas jednego dnia. Konieczne będzie na pewno poddanie się pewnym badaniom lekarskim, a niekiedy i wykonanie diagnostyki radiologicznej.