Braki w uzębieniu to poważny problem – skorzystać z implantologii w Warszawie!
Stomatologiczne implanty wkręca się w kość pacjenta, a są one najczęściej wykonywane z tytanu. Gdy miejsce implantacji zdąży się już odpowiednio wygoić, zachodzi możliwość umocowania na implancie protetycznej konstrukcji. Zanim to jednak nastąpi, konieczne jest wywołanie osteointergacji, która jest procesem trwałego zespolenia się implantu z kością.
W sytuacji, gdy jednym słusznym wyjściem jest implantologia Warszawa okaże się dobrym rozwiązaniem, aby tam poszukać renomowanego gabinetu i cenionego specjalisty. Usługodawców tego typu jest wielu, stąd i zróżnicowane są bardzo ceny, ale i jakość usług nie zawsze stoi na równym poziomie. Najlepiej zajrzeć do Internetu, tam spotkamy mnóstwo opinii, ocen i rekomendacji, które znacznie ułatwiają proces wyboru.
Co cechuje zębowe implanty?
Implanty zwyczajowo wykonuje się z czystego tytanu, czyli srebrzystoszarego metalu. Dzieje się tak, gdyż ten nie tylko doskonale radzi sobie z korozją, ale też nasz organizm bardzo dobrze go toleruje. Mimo tego, że najczęściej występuje on w czystej postaci, niekiedy posiada też dodatek wanadu lub aluminium. Dziś także cyrkon jest materiałem wykonania implantów, a ten jest gwarancją świetnego efektu wizualnego, ponieważ oferują prawie idealną biel. Kształt implantów jest cylindryczny, długość ich może sięgać od 7 do 20mm, a szerokość od 3 do 7mm.
Czy faktycznie powinniśmy zdecydować się na implantologię?
Niestety nie wszyscy będą mogli pozwolić sobie na leczenie implantami zębów. Przed zabiegiem, zawsze wymaga się wykluczenia wszelkich obecnych przeciwwskazań. Na pewno nie możemy borykać się z alkoholizmem oraz narkomanią, ale też niektóre ogólne schorzenia i choroby psychiczne mogą nas wyeliminować z zabiegu. Utrudnione zadanie mają również palacze tytoniu, a także wszyscy cierpiący na cukrzycę, natomiast możliwe jest wówczas odpowiednie przygotowanie się do zabiegu. Choć nie zawsze tak było, dzisiaj niekorzystne warunki anatomiczne nie są już aż tak dużym problemem. Dzięki rozwojowi chirurgii, odbudowa kości i osadzenie na niej implantu stało się możliwe. Idealne warunki dla implantacji panują w ludzkiej żuchwie, a zwłaszcza w przedniej części oraz w okolicach przedtrzonowych zębów i siekaczy. Co ważne, implantów nie powinno być tyle samo, ile posiadamy ubytków. Konieczne jest umiejętne jest rozplanowanie ich rozmieszczenia, gdyż dzięki temu można użyć protezy w formie mostów.
Przed zabiegiem, będziemy musieli poddać się pewnym badaniom…
Mimo tego, że to sam zabieg jawi się jako główny element całej implantacji, ten nie będzie mógł mieć miejsca, dopóki specjalista nie wykluczy możliwości występowania przeciwwskazań. W związku z tym, konieczne jest wykonanie istotnych badań lekarskich, a będzie to chociażby OB., płytki krwi, morfologia, czas krzepnięcia i krwawienia oraz poziom cholesterolu i glukozy we krwi. Czasami wymaga się też wykonania tomografii komputerowe oraz panoramicznego RTG. Niektóre z badań mogą się nie pojawić, a czasami spotkamy się też z innymi, dodatkowymi. Sporo zależy od tego, z jakim specjalistą przyjdzie nam współpracować. Jeśli nie jesteśmy przekonani co do tego, jakie badania musimy odbyć, sprawę tę warto wcześniej skonsultować.