Kiedy uzasadnione jest zakładanie kołnierzu dla psa?
Kiedy idziemy przez miasto i spotykamy psa, który jest w kołnierzu, wtedy możemy się łatwo domyślić, że pies ten przeszedł w ostatnim czasie jakąś operację. Takie są fakty. Dzięki osłonie karku psa możliwa jest ochrona świeżych szwów, żeby zwierzę nie wylizywało ich oraz w żaden sposób nie podrażniało. Niestety, ale nasze czworonogi nie zawsze są entuzjastycznie nastawione na zakładanie i noszenie kołnierzy pooperacyjnych.
W jakich sytuacjach konieczne jest stosowanie kołnierzu u psa?
Otóż, kołnierz dla psa zabezpiecza zwierzaka, kiedy ten na przykład padł ofiarą nieszczęśliwego wypadku lub przeszedł przez operację. Zakładanie kołnierzu dla psa jest wymagane, kiedy zależy nam na bezpieczeństwie naszego czworonoga. Chodzi o to, aby pies nie miał fizycznego dostępu do ran, żeby ich w żaden sposób nie naruszyć. Wtedy rany goją się zdecydowanie szybciej. Jest to bardzo skuteczna forma zabezpieczenia szwów oraz ran u psa.
Czym można zastąpić kołnierz dla psów?
Obecnie w ofercie akcesoriów zoologicznych możliwe są różne rozwiązania. Również w ramach ochrony pooperacyjnej u psów. Możemy korzystać z odpowiednich produktów dla psów, które są wykonane z tkanin, plastiku lub też miękkich pianek. Jest to bardzo ważne, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie oraz zdrowiu naszego czworonożnego przyjaciela. Możliwe jest również zastąpienie kołnierzu dla psa przez odpowiedni ochraniacz, który przypomina dmuchany materac. Różnice w cenach takich produktów zależą przede wszystkim od obwodu szyi psa. Jeśli pies jest większy, wtedy musimy zapłacić wyższa cenę za kupno kołnierzy dla psa. Warto o tym aspekcie pamiętać, gdyż od tego zależeć będzie, czy kołnierz pasuje dla psa oraz czy skutecznie go ochroni.