Rozwód – z prawnikiem czy bez?

Czy do sprawy rozwodowej potrzebuje prawnika? To ostatnio coraz częściej pojawiające się pytanie w sieci i nie ma w tym nic dziwnego, bo rozwodów nie bierzemy codziennie, więc nie musimy dysponować taką wiedzą. Jak wskazują eksperci, możemy zatrudnić prawnika, ale jego obecność nie jest wymogiem. Czy w takim razie jego obecność jest potrzebna, czy też nie? Sprawdzamy!

Obecność prawnika na rozwodzie – zalety

Co przemawia na korzyść zatrudnienia prawnika na rozwód? Co nam da obecność prawnika w tych trudnych dla nas chwilach? Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że prawnik zapewnia kompleksowe wsparcie swoim klientom. Co to oznacza? Możemy być pewni, żeprawnikwesprze nas na każdy etapie współpracy.

To właśnie prawnik pomoże nam przygotować poprawny pozew o rozwód, jak również dopilnuje, by wszystkie wymagane dokumenty, czy załączniku znalazły się w sądzie na czas. Na tym jednak nie koniec, przejmie na siebie też przygotowywanie innych pism, jak również odpowiadanie na te, które otrzymamy.

Możemy być też pewni, że to właśnie prawnik rozwody wrocław bazując na swoim doświadczeniu oraz wiedzy wskaże nam najlepsze rozwiązania, podpowie w kwestiach, z którymi będziemy mieli trudności. Poza tym pamiętamy, że prawnik jest od tego, by zadbać o nasze interesy, więc możemy być pewni, że dołoży starań, byśmy z tego rozwodu nie wyszli poszkodowani.

Obecność prawnika na rozwodzie

A co z wadami? Czy obecność prawnika na rozwodzie ma jakieś słabe strony? Okazuje się, że nie jest to rozwiązanie wolne od wad. O czym mowa? Obecność prawnika na rozwodzie wiąże się z dodatkowymi kosztami, a ich i tak przy postępowaniu rozwodowym nie brakuje. Trzeba ponieść koszty związane z założeniem sprawy rozwodowej w sądzie, alimentami (w przypadku dzieci), podziałem majątku, czy nawet przeprowadzką.

Poza tym mamy też swoje codzienne wydatki, na które również trzeba wygospodarować pieniądze, więc czasami znalezienie dodatkowych pieniędzy na zatrudnienie prawnika okazuje się trudno. Jednak, gdy spojrzymy na to z drugiej strony, to możemy dojść do wniosku, że jego brak wcale nie daje nam korzyści, ponieważ bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności, możemy tylko narazić się na większe nieprzyjemności.

Zdecydować się na prawnika, czy nie?

Jaka będzie ostateczna odpowiedź? Warto zdecydować się na obecność prawnika na rozwodzie, czy też możemy z niego zrezygnować? Choć obecność prawnika nie jest obowiązkowa, a o tym, czy zdecydujemy się na jego usługi, zależy tylko i wyłącznie od nas, to widać, że jego wsparcie może nam się przydać.

To prawnik wesprze nas na każdym etapie postępowania sądowego, podpowie w kwestiach, które są dla nas niejasne i będzie nas reprezentował przed sądem. Dlatego, pomimo że jego obecność wiąże się z dodatkowymi kosztami, to widać, że wyjdzie nam korzyść jego wsparcie. O tym, czy jednak się na nie zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Warto dokładnie przeanalizować wszystkie wady i zalety obecności prawnika na rozwodzie, a później podjąć ostateczną decyzję.