Nadciśnienie tętnicze – leczenie

Kwestia otyłości czyli nadmiaru tkanki tłuszczowej, dziedziczenie, genetyczne czy też zaburzenia stresowe lub nerwicowe to główne przyczyny do nadciśnienia tętniczego. Kolejnym powodem od którego powstaje podwyższenie nadciśnienia tętniczego jest podwyższone stężenie sodu w surowicy krwi, które związane jest z nadmiernym soleniem potraw. Więc powinniśmy ograniczyć sól w naszej diecie.

Jakie są objawy nadciśnienia tętniczego wyjaśnia doktor piotr paluszek
– zwiększony stres inaczej nadpobudliwość  nerwowa
-kołatanie serca podczas wysiłku
-zaburzenia spania
-zawroty i szumy w głowie
-podwyższone ciśnienie tętnicze krwi
-uczucie ucisku w głowie a głownie w potylicy i skroniach

Jeżeli nadciśnienie tętnicze jest nieleczone to pogłębia i prowadzi do zmian, które zagrażają życiu i zdrowiu pacjenta. Niestety może dojść do m.in. do obrzęku płuc, niedowładu czy też upośledzenia wzorku a nawet do wylewu krwi do mózgu lub zawału serca.

Leczenie nadciśnienia tętniczego
Jeżeli zabierasz się za leczenie na własną rękę a nie pod kontrolą specjalisty kardiologa to możesz spowodować sobie więcej szkody niż pożytku. W leczeniu nadciśnienia tętniczego wymagane są bardzo częste okresowe wizyty weryfikujące stan zdrowia pacjenta. Nowoczesna medycyna zna bardzo dużą ilość sposobów regulowania nadciśnienia są coraz to nowsze sposoby do regulacji ciśnienia ale najlepsza na to wszystko jest odpowiednia dieta. W Krakowie jest wielu specjalistów, którzy zajmują się tego typu schorzeniami, ale najlepszym z nich jest Piotr Paluszek, którego serdecznie państwu polecamy.

Miażdżyca jak leczyć według Piotra Paluszka
Miażdżyca to bardzo często choroba, która jest związana z układem krwionośnym jest bardzo niebezpieczna dla serca. Inaczej nazywana jest często bardzo cichym zabójcą, dlatego że rozwija się w zasadzie bezobjawowo i bezboleśnie w okolicach klatki piersiowej. Osoby, które cierpią na miażdżycę pierwsze symptomy choroby widzą dopiero wtedy kiedy tętnice są już znacznie powiększone.

Jakie są przyczyny miażdżycy
Najbardziej prawdopodobną przyczyną miażdżycy jest zła dieta bardzo często zbyt tłusta i druga przyczyna, która prowadzi do miażdżycy jest palenie papierosów. Kolejnymi czynnikami wzmagającymi rozwój choroby miażdżycy są cukrzyca i nadciśnienie tętnicze. Nieleczona miażdżyca skutkuje najczęściej zawałem serca, z kolei miażdżyca tętnicy szyjnej bardzo często prowadzi do udaru mózgu. Najlepiej jest eliminować czynniki, które maja wpływ na wystąpienie tej choroby. Trzeba trzymać dietę.

W jaki sposób objawia się miażdżyca
Co powinno skłonić pacjenta do sprawdzenia swojego stanu miażdżycowego. W momencie kiedy zauważymy, że bardzo szybko i łatwo się meczymy. Kiedy pojawiają się trudności z koncentracją oraz zapamiętywaniem prostych rzeczy to może być znak, że nasze tętnice zaczynają się zwężać o co najmniej 50%. Innymi poważnymi objawami, które prowadzą do miażdżycy to ból, który przypomina ściskanie naszej klatki piersiowej oraz promieniuje on do szyi czy szczęki a także możemy odczuwać drętwienie rąk. Więc wiemy wtedy, że to czas najwyższy na odwiedziny u kardiologa.