Auto w abonamencie – jakie wady i zalety ma to rozwiązanie?
Obecnie, coraz mniej osób decyduje się już na zakup zupełnie nowego samochodu prostu z salonu za gotówkę. Istnieje bowiem całe mnóstwo innych możliwości, które pozwalają na pozyskanie odpowiednie pojazdu, przy nieco mniejszym nakładzie finansowym. Rozwiązań jest naprawdę sporo, a każde z nich ma swoje charakterystyczne cechy, a także pewne wady i zalety, które mogą zachęcać lub też zniechęcać to postawienia właśnie na nie.
Mimo tego, że sporo słyszy się o ofertach leasingu, czy też wynajmu długoterminowego, rosnącą popularnością może pochwalić się też, tzw. auto w abonamencie. Choć sam abonament, kojarzy się nam głównie z usługami telekomunikacyjnymi, warto wiedzieć, że na podobnych zasadach, możemy również korzystać z samochodów. Marki samochodowe oferują swoim klientom specjalnie przygotowane usługi pod nazwą abonamentu samochodowego, co jest innymi słowy wynajmem długoterminowym, skrojonym pod potrzeby klienta indywidualnego.
Auto abonament – największe zalety oraz wady
Spora powodzenie tej opcji jest dowodem tego, że auta w abonencie to dobre rozwiązanie, które kalkuluje się na korzyść klienta. Płacimy tutaj określoną, comiesięczną kwotę w zamian za możliwość użytkowania samochodu. Warto wiedzieć, że w cenę wliczone są tutaj wszelkie koszty dotyczące ubezpieczenia, co również jest sporym plusem. Klienci decydują się na abonament samochodowy także ze względu na fakt, że pozwala im to cieszyć się nowym pojazdem każdego roku. Umowa bowiem, zwykle zawierana jest na 12 miesięcy.
Należy liczyć się jedynie z tym, że będzie czekał na nas pewien limit kilometrów, którego lepiej nie przekroczyć. W przeciwnym wypadku, będą czekać na nas dodatkowe koszty za każdy przejechany kilometr. Wysokość opłaty, zwykle jest zapisana w umowie. Dodatkowo, jeśli zechcemy wyjechać poza granice kraju, będziemy musieli powiadomić o tym firmę, a także otrzymać na taki wyjazd zgodę. Wydaje się jednak, że niski wydatek rekompensuje te niewielkie niedogodności.