Audi, a może Mazda? Abonament samochodowy, czyli rozwiązanie dla każdego

Dziś rzadziej zastanawiamy się nad tym, czy poradzimy sobie bez samochodu, gdyż praktycznie sobie tego po prostu nie wyobrażamy. Auta bez żadnych wątpliwości wprowadziło rewolucję w naszym życiu i obecnie nie wydaje się, aby ta tendencja miała się odwrócić. Nasze codzienne obowiązki oraz normalne funkcjonowania ma taki charakter, że posiadanie przynajmniej jednego samochodu w rodzinie jest konieczne, a niektóre rodziny mają ich kilka i wcale to nie musi oznaczać, że są one przesadnie bogate – po prostu wymaga tego od nich sytuacja. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na to, aby mieć auto prosto z salonu.

Oczywiście najpopularniejszym wyjściem jest rozejrzenie się na rynku samochodów używanych, jednakże jest to dość niebezpieczne z uwagi na nieuczciwe praktyki sprzedawców. O wiele lepszym rozwiązaniem są metody finansowania, które przy niskim koszcie pozwalają nam korzystać z zupełnie nowych samochodów. Nawet jeśli interesuje nas najnowszy model Audi, BMW, czy też Mazda abonament lub wynajem długoterminowy okaże się dla nas naprawdę ciekawym rozwiązaniem. Czy jednak dla każdego? Zanim wybierzemy jakąkolwiek opcje z pewnością opłaca się z nią dokładnie zapoznać, by wiedzieć jakie posiada zalety oraz wady.

Abonament – co w sobie kryje ta forma finansowania auta?

Na pewno warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż nie znajduje się tutaj w roli właściciela pojazdu. Nie jest to jednak minus, gdyż to właśnie właściciel ma wiele obowiązków wobec swojego samochodu. My jedynie jesteśmy jego użytkownikami, w zamian za comiesięczną opłatę. W jej skład wchodzą już dosłownie wszystkie opłaty, które musielibyśmy uiszczać, gdybyśmy to my byli właścicielami. Mowa tu chociażby o ubezpieczeniu, serwisowaniu, przeglądach technicznych, sezonowej wymianie ogumienia, części oraz płynów eksploatacyjnych. To co należy do nas, to jedynie dbanie o dobry stan pojazdu, a także o to, aby ten był zawsze zatankowany. Nie możemy zapomnieć również o pilnowaniu limitu kilometrów, gdyż ten jak wiadomo nakładany jest na nas przy podpisywani umowy. Zwykle wynosi około 10 tysięcy kilometrów w skali roku, natomiast jeśli więcej podróżujmy, możemy dokonać pewnych modyfikacji i tzw. kolometrówkę rozszerzyć.